Screen Replacement for B116XAK01.1 1366X768 HD 40 pins 60Hz 11.6" LCD Laptop LED Display Digitizer Panel
β˜…β˜…β˜…β˜…β˜… 4.4 37 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by online.fit-premium.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Compatible with B116XAK01.1 LCD LED Screen Display Digitizer Replacement.
  • Screen Size: 11.6 inch;Resolution:1366X768 HD; Backlight: LED; Warranty period: 3 months.
Item Weight 1 pounds
Manufacturer GBOLE
Package Dimensions 14.3 x 10.4 x 1.7 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.4 out of 5
β˜…β˜…β˜…β˜…β˜…
37 ratings | 15 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
81% (30)
4 stars
5% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (0)
1 star
11% (4)