RDS3-125D/4P ATS Generator Dual Power Automatic Transfer Switch with Control Panel Circuit Breaker 63A 100A 125A C/D Types(125D with Accessory)
★★★★★ 4.9 76 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by online.fit-premium.de
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Electronic Engine ControlRDS3-125D/4P ATS Generator Dual Power Automatic Transfer Switch with Control Panel Circuit Breaker 63A 100A 125A C/D Types
  • Electronic Engine Control
  • RDS3-125D/4P ATS Generator Dual Power Automatic Transfer Switch with Control Panel Circuit Breaker 63A 100A 125A C/D Types
Color 125D with accessory
Model OLDAJNGK
Brand Name OLDAJNGK
Part Number OLDAJNGK
Contact Type Normally Closed
Manufacturer OLDAJNGK
Mounting Type Chassis Mount
Connector Type Clamp
Current Rating 1 Amps
Item Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches
Number of Items 1
Contact Material Aluminum
Operating Voltage 1 Kilovolts
Specification Met UL
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
76 ratings | 31 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (68)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (8)